W Grodzisku Mazowieckim trwają prace nad rozbudową zakładu Danfoss Poland sp. z o.o.  w skład projektu rozbudowy wchodzą: hala produkcyjno-magazynowa, budynek socjalno-biurowy wraz z laboratoriami, budynek techniczny, pompownia ze zbiornikiem ppoż.
oraz 600 miejsc parkingowych.
 

Prace posuwają się w zawrotnym tempie. 01.02.2021r. został wybudowany parking. Hala produkcyjna, budynek techniczny, część biur
i pompownia zostały ukończone 24.04.2021r. Była to pierwsza część pierwszego etapu. Natomiast druga część pierwszego etapu rozbudowy została ukończona 22.06.2021r.

Już niedługo ruszą prace w drugim etapie, projekt jest już ukończony i został złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Powierzchnia zabudowy będzie wynosić 11073 m², a kubatura 137 500 m³. 

Obiekty towarzyszące to: 

  • pompownia ppoż.
  • zbiornik ppoż.
  • zbiornik retencyjny
  • wiata na palety
  • wiata na gazy techniczne
  • fundamenty pod urządzenia (zbiornik azotu, parownica)

Inwestorem jest Danfoss Poland Sp. z o.o. 

Danfoss nie tylko stawia na jakość, ale wspiera również lokalne społeczności i rozwój. W istniejącej już części zatrudnienie znajdzie aż 800 osób, a w części projektowej zakładu 350 osób.  

Nowo powstająca hala zostanie wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne oraz optymalizujące zużycie energii, co jest niezbędne do walki ze zmianami klimatycznymi, jak również zapewni wysoki komfort pracy zatrudnionym osobom.  

W projekcie przewidziano również dalszy rozwój inwestycji – na parkingu infrastrukturę niezbędną do przyszłej instalacji ładowarek do samochodów elektrycznych, a na dachu możliwość montażu paneli fotowoltaicznych. 

Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom Danfoss będzie miał możliwość utrzymania konkurencyjnej pozycji na rynku, zapewniając stabilność
i ciągłość biznesową firmy.
 

Dzięki rozbudowie Danfoss Poland stanie się jednym z największych kampusów Danfoss na świecie oraz zdecydowanie największym pracodawcą w Grodzisku Mazowieckim.