Tacakiewicz
0
loading...

Główna nawigacja EN

SanoRice
SanoRice

Zakład produkcyjny SanoRice w Nowej Soli

Inwestor: 
SanoRice Real Estate B.V.

Architektura:  
Tacakiewicz Ferma Kresek sp. z o. o.

Generalny wykonawca:  
Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. k.

Lokalizacja:  
Nowa Sól, woj. lubuskie

Powierzchnia całkowita:  
20 000 m2

Projekt:  
2020 – 2021 r.

Realizacja:  
2020 – 2021 r.

Zakres prac:  
decyzja środowiskowa, projekt koncepcyjny, projekt budowlany, projekt wykonawczy, nadzór 

 

SanoRice - lider na rynku zdrowej żywności

Grupa SanoRice jest największym na świecie producentem wafli ryżowych, kukurydzianych i wieloziarnistych, które są dostarczane do ponad 40 krajów. Inwestycja niderlandzkiej firmy w zakład w Nowej Soli oznacza zwiększenie potencjału na rozwijających się rynkach zdrowej żywności w Europie Środkowo-Wschodniej. 

 

Nowy zakład produkcyjny - dbałość o najwyższe standardy

Kompleks produkcyjno-biurowy o powierzchni ponad 20 000 mkw. jest nowoczesnym, innowacyjnym zakładem, w którym szczególną uwagę zwrócono na dbałość o bezpieczeństwo produkowanej żywności. Na etapie projektowania budynku przewidziano konieczność zapewnienia najwyższych standardów higienicznych – elementy budowlane i wyposażenie są pokryte powłokami foodsafe, cała część produkcyjna może być czyszczona ciśnieniowo i jest zabezpieczona przed przedostawaniem się do żywności czynników niepożądanych, dzięki czemu wytwarzane produkty mogą spełniać najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. 

 

Zaawansowane technologicznie rozwiązania projektowe i instalacyjne sprawiają, że budynek jest nie tylko najwyższej klasy zakładem wytwarzania żywności, ale także obiektem energetycznie efektywnym i ekologicznym

 

Technologie przyszłości - jakość produktu w parze z troską o środowisko

W trosce o jakość produkowanej żywności, budynek został wyposażony w innowacyjne rozwiązania z zakresu regulacji temperatury – m.in. zaawansowaną instalację wentylacji i chłodzenia jednostkami współpracującymi z pompami ciepła, które w połączeniu z wyższymi niż standardowe współczynnikami izolacyjności cieplnej ścian zapewniają możliwie stabilną temperaturę w budynku, kluczową dla producentów artykułów spożywczych. Ponadto, wyżej wymienione rozwiązania podnoszą energetyczny standard budynku, pomagając ograniczyć zużycie energii np. poprzez wykorzystywanie ciepła pochodzącego z instalacji zaopatrujących technologię produkcji.

 

W parze z wysoką jakością zastosowanych materiałów i technologii idzie wysoka jakość architektury i estetyka

Zamknij